Podkolegium Żarsko - Żagańskie - strona oficjalna

Podkolegium Żarsko - Żagańskie II w Memoriale w Lubinie

• autor: admin, 2016-05-21 09:22

Drużyna reprezentująca Podkolegium Żarsko - Żagańskie zajęła drugie miejsce w ósmym Memoriale Jana Kotlarza, Nikosa Karipidisa, Ryszarda Wdowiaka, który rozegrany został w dniu wczorajszym (20.05) na stadionie RCS w Lubinie.

Jan Kotlarz, Nikos Karipidis oraz Ryszard Wdowiak. Sędziowie piłki nożnej, którzy w swoje karierze prowadzili niejeden mecz rangi regionalnej, a także krajowej. Osoby wyjątkowe, które wspominane są w większym gronie przez piłkarzy, działaczy i trenerów, podczas memoriału ich pamięci.

W zawodach wystąpiły drużyny - Oldboys Zagłębie Lubin, Delegatura Bolesławiec, Delegatura Lubin, Delegatura Legnica, KS Wrocław, KS OZPN Leszno, Delegatura Głogów, Podkolegium Żarsko - Żagańskie, Podokręg Nowa Sól. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Zwycięzcy awansowali do grupy finałowej gdzie między sobą rozgrywali mecze w systemie każdy z każdym.

Ostatecznie w Turnieju zwyciężyli zawodnicy gospodarzy, którzy w decydującej fazie bezbramkowo zremisowali z drużyną Podkolegium Żarsko - Żagańskiego oraz pewnie pokonali KS Wrocław 2 - 0.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Wojeciech Konefał (Delegatura Lubin), zawodnik na co dzień grający w III ligowym KS Polkowice.
Statuetkę dla najlepszego bramkarza Mistrzostw odebrał Paweł Horożaniecki, którego nie udało się tego dnia pokonać żadnej z drużyn.

Srebrna drużyna Memoriału J. Kotlarza, N. Karipidisa, R. Wdowiaka

stoją od lewej: Ryszard Gancarz, Piotr Wójtowicz, Piotr Kuś, Kamil Iwaniak, Dawid Kuźmiak, Edwin Petluszewski, Bogdan Raczykowski, Paweł Horożaniecki, Bogdan Terefelko (Przewodniczący WS OZPN Legnica) , Jan Suchecki z synem. (foto. Adrian Mazurek)

Puchar za zajęcie drugiego miejsca z rąk Bogdana Terefelko odebrał grający kierownik drużyny - Bogdan Raczykowski.

Statuetka dla najlepszego bramkarza Mistrzostw powędrowała w ręce Pawła Horożanieckiego, którą wręczył Jan Suchecki.

Grupa I

KS Wrocław 0 - 0 Podkolegium Żarsko - Żagańskie
Podkolegium Żarsko - Żagańskie 0 - 0 Delegatura Lubin
Delegatura Lubin 2 - 0 KS Wrocław

1. Delegatuta Lubin 4 pkt.
2. Podkolegium Żarsko - Żagańskie 2 pkt
3. KS Wrocław 1 pkt.