Podkolegium Żarsko - Żagańskie - strona oficjalna

Promień II Żary od jesieni w klasie B

• autor: admin, 2016-06-24 15:30

Jak poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej KS Promień Żary w żarskim Klubie od zbliżającego się sezonu utworzona zostanie drużyna rezerw.

"Są już pierwsze decyzje jakie podjął nowy zarząd po spadku Promienia Żary do okręgówki. W pierwszej kolejności podjęta została decyzja dotycząca sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Trenerem będzie w dalszym ciągu Robert Czepiński, który po rundzie jesiennej zweryfikuje, czy drużyna będzie walczyła o awans do czwartej ligi czy jednak pozostanie w okręgówce na dłużej.

Kolejna decyzja dotyczy Grzegorza Tychowskiego, który do tej pory pomagał jako zawodnik pierwszej drużynie, a jednocześnie prowadził juniorów młodszych w I lidze wojewódzkiej. Tychowski od nowego sezonu będzie szkoleniowcem nowo powstałej drużyny rezerw Promienia, która rozpocznie rozgrywki od klasy B. Przypomnijmy, że pomysł stworzenia rezerw zrodził się już za poprzednich władz, jednak zabrakło zawodników i w szybkim czasie nastąpiło wycofanie ich z rozgrywek. Miejmy nadzieję, że tym razem to się zmieni i zawodnicy nie mieszczący się w pierwszej drużynie pomogą B klasie, a zdolna młodzież będzie mogła nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej.

Co w takim razie z juniorami? Juniorów starszych w dalszym ciągu nie będzie, natomiast drużyna juniorów młodszych zostanie uzupełniona o młodych piłkarzy UKS-u Promień Żary."

źródło: promienzary.com

PZPN